Neden Sosyal Medya Danışmanı ile Çalışmalısınız?

Günümüz yenilik ve teknolojileri ile birlikte hemen her birey birer sosyal medya hesabına sahiptir. Bu noktada herkesin sahip olduğu bir hesap ile binlerce farklı hesaba maruz kalmaktadır. Kullanıcılar üzerinde iyi bir izlenim oluşturmak ve rakiplerin bir adım ötesine geçebilmek hazırlanan sosyal medya içeriklerinin kalitesi ve markanızı doğru şekilde temsil edebilmesi ile mümkündür. Büyük kitlelere erişebilmenin kolay yolu olan sosyal medya kullanımı beraberinde birçok avantajı getirsede yanlış atılacak en ufak bir adım markanın prestijini sarsacak hedef kitlenin gözünden düşmesine sebep olarak kötü sonuçlar getirebilecektir.

Sosyal medya hesaplarının değişen platformlara göre değişen kendine has dilleri vardır. Sadece bir hesap sahibi olmak yeterli değildir aynı zamanda markanızın kurum kimliği ile örtüşen sosyal mecranın dilini doğru bir şekilde kullanarak kendinizi hedefleriniz doğrultusunda ifade etmeniz gerekmektedir. Kolay yollar ile büyük kitlelere hitap edebilmek büyük bir avantaj olarak görülse de markanıza aykırı düşecek herhangi bir paylaşımınız aynı büyük kitle tarafından olumsuz karşılanarak sizin için dezavantaja dönüşebilecektir. Büyük bir bilinç gerektiren bu alanda aktif olarak hedef kitlenize kurumsal kimliğiniz doğrultusunda atacağınız her doğru stratejideki adım sizi hedeflerinize yaklaştırarak kısa sürede büyük kazançlar sağlamanıza hizmet edecektir. Markanızın kurumsal kimliği doğrultusunda hangi mecra içerisindeyseniz onun kendi dilini kullanmak ve doğru strateji ile ilerleyebilmek bilgi birikimi ve tecrübe gerektirmektedir. Firmaların sosyal medya üzerinde hedeflerine ilerleyebilmeleri titiz bir çalışma gerektiren planlamaların doğru şekilde yürütülmesine bağlıdır.

Sosyal medya yeni bir pazar olarak içerisinde yoğun bir rekabeti barındırmaktadır. Bu yoğun rekabet ortamında markaların bir adım ötede olabilmeleri stratejik adımları, istikrarlı ve doğru paylaşımları gerektirmektedir. Aynı zamanda yeni bir iş kolu olan sosyal medya yönetimi en az ürün veya hizmet üretimi kadar mesai gerektirmektedir. Marka sahiplerinin böyle bir zamanı ve bilgi birikimi olmadığı için sosyal medya üzerinde eğitimli profesyonel ekiplerce yardım almaları marka hedeflerine ulaşabilmek için büyük bir önem taşımaktadır.

Genel Olarak Sosyal Medya Danışmanlarının Markanıza Sağlayacağı Avantajlar:

 

  • Marka sahiplerinin yürütmeye çalışacağı sosyal medya kullanımı hızlı rekabet ortamında deneme yanılma yönteminin kullanılması rakiplerinizin karşında geride kalmanıza neden olacaktır. Fakat sosyal medya üzerine alacağınız profesyonel destek sizi farklı platformlarda, etkili şekilde kolayca tanıtacaktır. Deneme yanılma aşamasından sıyrılarak rakiplerinin bir adım ötesinde olabilmenizi sağlayacaktır.

  • Kolay şekilde sosyal medya planlaması yaparak stratejileri belirlenerek araştırma yapmak, bunları analiz etmek için zaman harcamadan bunu sizin için sosyal medya ajansları sizin için ve bu işleri hızlı ve etkili bir şekilde planlayıp yöneteceklerdir.
  • Bir sosyal medya ajansı size zaman kazandırarak en etkili yoldur. Sosyal medya ajansının sahip olduğu deneyim ile işe yaramayacak işler, çalışmayacak fikirleri test etmenize gerek kalmayacaktır.

  • Sosyal medya ajansları, tüm sosyal medya araçlarının püf noktalarını bildiğinden sizin için en uygununu kolayca seçecek ve yönetecektir. Çünkü sosyal medyanızın yönetiminde yeni araçları takip etmeniz, test etmeniz ve hangisinin size uygun olduğunu seçmeniz zordur. Ama bir ajans bunu sizin için kolayca yapacaktır.

  • Sosyal medya üzerine alacağınız profesyonel destek doğru platformda, doğru içerik ile hedef kitlenize en etkili şekilde ulaşabilmenizi sağlayarak size kazanç olarak geri dönecektir.