W-BLOG

Dijital dünyadaki en özel gelişmeleri ve haberleri sizlerle paylaşıyoruz.

SEO Nedir ve Firmanıza Katkıları Nelerdir?

Dijitalleşen dünyanın en önemli kavramlarından olan web siteleri sanal dünya içerisinde markaların temsilleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanıcı odaklı oluşturulan, yaratıcı ve teknik olarak doğru bir web sitesi sanal dünyada tercih edilebilmek için yeterli değildir. Teknolojinin gelişimi ile yeni dünya düzeni içerisinde yaşam pratiklerinde büyük değişiklikler olan tüketicilerin alışverişi internet üzerinden yapmalarının ötesinde fiziksel bir alışveriş gerçekleştirilse dahi internet üzerinden araştırmalar yaptıkları görülmektedir.

Satılan ürün veya hizmetin kalitesi internet üzerinde aynı izlenimi verebilmesi için geliştirilen web site tasarımları önemli bir konumda olsa da tüketici eylemleri üzerine yapılan araştırmalar gösteriyor ki kullanıcılar internette yaptıkları araştırmalarda arama motoru sonuçları arasında en çok ilk sayfa üzerinde aktif olmaktadır. Bu noktada marka sahiplerinin önemle dikkat etmesi gereken nokta web sitelerinin arama sonuçlarında üst sıralarda olabilmesini hedeflemektir.

Yüksek rekabet ortamı haline gelmiş dijital dünya içerisinde firmaların dijital pazarlamadan uzak bir şekilde ayakta kalabilmeleri mümkün görünmemektedir.Arama sonuçlarında üst sıralarda olabilmenin temel etmeni SEO yani arama motoru optimizasyonudur. Seo firmaların arama motorlarına verdikleri değeri temsil etmektedir.Arama motoru sizi anladığında ürün veya hizmetlerinizle alakalı aramalarda üst sıralarda yer alırsınız. Yani SEO müşterilerin sizi kolay bulmasını sağlayan bir pusuladır.